Açıklama,  Eylem ve Etkinlikler,  Genç Kadın

Tecrit, ihanet ve işgale karşı Fransa’nın başkenti Paris’te Uzun Yürüyüş eyleminde faşizme karşı hep birlikte haykıralım

Önder APO ve Kürt halkının Özgürlük Gerillaları şahsında 50 yıllık varoluş ve onur savaşında tarihte hiç olmadığı kadar büyük bir savaş verilmekte ve zafere emin adımlarla yürünmektedir. Dost ve düşmanın da iyice farkına vardığı gerçek; zafere hiç olmadığı kadar yakın oluşumuzdur. Kürt halkının evlatları, Bakur, Başur ve Rojava’da faşist Türk devletinin işgal saldırılarına sarı mekapları ve çelikten iradeleriyle karşı koymaktadır. İşlenen savaş suçları karşısında susturulmuş bir dünya kamuoyu ve KDP ihaneti ile sonuç almak isteyen imha saldırıları karşısında halkımız sonuna kadar ve tavizsiz bir mücadele yürütüyor. Kapitalist modernitenin İmralı’da her gün daha da ağır bir şekilde dayattığı tecrit işkencesi bu saldırılarla birlikte tüm Kürdistan’a ve Kürdün özgür yaşama iradesi koyduğu her yerde imha temelinde geliştirilmektedir.

“Seferberlik ruhuyla “Li dijî îxanet û dagirkeriyê werin cenga azadiyê” şiarıyla her yerde alanlara”

Halklar Önderi Önder Apo şahsında Kürt Özgürlük Hareketi ve Kürt halkı üzerindeki tecrit politikaları saldırılarla eşdeğer bir bicide ağırlaştırılmıştır. Dört parça Kürdistan’da bu gerçeklikler yakıcı bir şekilde gün yüzüne çıkmışken Hegemonik, kapitalist ve ulus-devlet sisteminin merkezi Avrupa’da yaşayan Kürt halkına da bir asimilasyon, entegrasyon ve onursuzluk dayatmaktadır. Yıllardır bütün bu politikalara karşı mücadele eden halkımız, gençlik hareketimizin öncülüğünde bu savaşı kazanmayı başarmış ve her yerde mücadelesini büyük bir onur ile sürdürmüştür. Bütün bu saldırılar ve işgal girişimleri göz önüne alındığında gençliğin ve halkımızın yapması gereken, takınması gereken tutum bellidir. Halkımız, büyük bir fedakarlık ve APOCU ruhla her zaman en ön saflarda yer alan gençliğin öncülüğünde gerçekleşecek her eylem ve etkinliğe en ön saflarda katılmalı bu sürece cevap olacak bir gençlik öncülüğünü geliştirmek için vazgeçilmez bir görevi üstlenmelidir. Halkımız için amansız bir savaş yürüten gerilla, gücünü ve moralini yine halkımızın birlikteliğinden almaktadır. Bu gerçekten yola çıkarak; Fransa’nın başkenti Paris’te yapılacak olan kitlesel uzun yürüyüşe katılması, bu süreçte artan saldırılara karşı birlikte verilecek en güzel cevaptır. Farklı tarihlerde “Li dijî îxanet û dagirkeriyê werin cenga azadiyê” şiarıyla gençlik hareketlerinin işgale, ihanete, sömürüye ve kapitalizme karşı ortak bir mücadeleyi geliştirmesi, bu mücadeleyi yükseltmesi, bu amaçla bir araya gelmesi, halkımızı soykırıma sürüklemek isteyen güçlere karşı verilecek en doğru cevap olacaktır. Bu temelde TCŞ ve TekoJIN olarak Avrupa’da, özellikle Fransa’da yaşayan tüm Kürt gençlerini ve genç kadınları, halkımızı ve enternasyonalistleri seferberlik ruhuyla “Li dijî îxanet û dagirkeriyê werin cenga azadiyê” şiarıyla gerçekleşecek olan uzun yürüyüşe katılmaya çağırıyoruz. Halkımız unutmasın ki; savaşın tekrarı ve affı yoktur. Savaşta kaybedilen, bir daha telafisi olmayan kayıplardır. Bu savaşı zafere taşımak, güçlü destek ve birlikten geçer. Halkımızı bu gerçeklik etrafında kenetlenmeye ve mücadeleye çağırıyoruz.”

Yürüyüş tarihi ve yeri;
30.07.2022
Saat:10:00
Güzergah: 174 avenue Henri Barbusse 93700 Drancy – Stalingrad / Paris

31.07.2022. 16 rue d’enghien, 75010 Paris – Place de la Nation / Paris
Saat:12:00
Güzergah: 16 rue d’enghien, 75010 Paris – Place de la Nation / Paris

Tevgera Ciwanên Şoreşger ve Jinên Ciwan ên Têkoşer Avrupa Koordinasyonu

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir